:::: MENU ::::

11 Maddede Stajyer Endüstri Mühendisleri ile Mühendisler Arasındaki İlişki

penguins_and_self_sacrificeTecrübeli !  ’leri tir tir titreten ofis çalışanı! Sanki bir korku filmi kahramanı, ama bilgisine ve tecrübesine her zaman ihtiyaç duyulacak bir asker.

Mühendis’ler ikiye ayrılır;

1) Şanslı Stajyer Mühendis’ler: Bu Stajyer’ler Mühendis’leri bilgi konusunda emebilirler. Her türlü faydalanmaya çalışırlar. Sorun’ları çözerken, canlı ortama uygulama yaparken, staj defteri doldururken..

2) Şanssız Stajyer Mühendis’ler: Bu Stajyer’ler ise bahtsız olanlardır. Mühendis’leri ile sadece rapor maili atarken iletişim kurabilirler. Çünkü Mühendis’lerin %67’si kendini beğenmiş, sadece evet, hayır kelimelerini kullanarak karşısındakine cevap verirler. (Çok şükür ki ben Şanssız olanlardan olmadım 🙂 )

İşte size Stajyer Mühendis’leri araştırdım ve 11 Gif ile Stajyer Mühendis’ler kimlerdir? Hangi özelliklere sahiplerdir? onları bulduk.

 

1- Bir Sorunu Çözerken Stajyer Mühendis’ler

Olay yerine öyle bir gelir ki, hata kendiliğinden çözülür zaten.

 

2- Olası bir panik anında Stajyer Mühendis’ler vs  Mühendis’ler

3- Her durumda Mühendise Yalakalık Yapan Stajyer Mühendis’ler

Bu tarz Stajyer Mühendis’ler iş hayatında yükselmenin formülünü bilen insanlardır. Sorumlu olduğu Mühendise Sabah Günaydın, Öğlen Tünaydın, Gece İyi geceler Mesajı 🙂 Anladınız siz onu

4- Her durumda kendisini kurtaran Stajyer Mühendis’ler

Bu tarz Stajyer Mühendis’ler hata anlarında öyle cümleler kurarlar ki, Sorumlu oldukları mühendise kendilerini melek gibi gösterirler. Bütün suç bi anda ya operaötre atılır ya da makinaya !

 

5- Stajyer Mühendis’ler Arasında Ayak kaydırmak isteyenler de var tabiki.

Bu tarz Stajyer Mühendis’leri şu şekilde açıklayabiliriz: Diyelim ki 5 arkadaş staj yapıyorsunuz Stajyer Mühendis’lerden biri yanına birini çekerek diğer 3’ünün ayağını kaydıracak hain planlar 🙂 olaylar olaylar. 🙂

 

6- Patrona Kedi, Stajyer Mühendis’e Kaplan Kesilen Mühendis’ler

Biz bu tarz Mühendislere Maskeli Mühendis’ler diyoruz. Patrona karşı ‘evet efendim, tabi efendim‘, Stajyer Mühendis’lere karşı ‘o iş bitmeden çıkılmayacak bugün!

 

7- Çok iş yapıyormuş gibi görünüp, Hiç iş yapmayan Mühendis’ler

Bu tarz Mühendisler ise, patronlara çok iş yaptığını söyler ama bütün işleri aslında Stajyer Mühendis’e itelemiştir bile.

 

8- Sürekli Yaptığı projeleri Anlatan itici Mühendis’ler

Sürekli eski çalıştığı yerlerde yaptığı hayat kurtaran işleri anlatırlar. ‘Bigün falanca şirketteyim, proje tamamen çökmüş durumdaydı! Bi daldım odaya, falanlar filanlar….’

Kimse sevmez bu Mühendisleri.

 

9- Çok Para Kazanan Mühendisler,

Onca yıllık tecrübe ve projeler ile harcanmış saatler bir kenara bırakılır ve tüm ofisçe ‘Kim bilir ne kadar para kazanıyor!’ cümlesi kurulur. Milletçe; zengin insanlardan pek haz etmeyiz ama, hakedene saygımız sonsuzdur.

 

10- ’e proje ile uğraşıyormuş gibi görünen ama hiç alakası olmayan Stajyer Mühendis’ler 🙂

Ofisin ortasında bağıra bağıra ‘offf çok iş var, çok yoruldum gibi’ konuşur ama akşam Facebook’ta bir partide etiketlenir.

 

11- Ve En Son Stajyer Mühendis’ler tarafından tecrübesi ve bilgisinden faydalanılmaya çalışılan Usta Mühendis !

 

Size 11 madde’de Stajyer Mühendis’leri anlatmaya çalıştık. Her Mühendis böyledir demiyoruz ama %87’si böyleymiş  Size tavsiyem bir Stajyer Mühendis’ler ile arkadaş olun ve onu içki sofrasına davet edin. O size zaten bir bir dökülecektir.

 

BONUS : Stajın Son haftası Stajyer Mühendis’in staj defteri doldurma gayreti 🙂

Benzer Yazılar

Paylaşalım

So, what do you think ?