:::: MENU ::::

Arena basit simülasyon Örnek soru 5

Arena_Simulation_Rockwell_Automation

Soru – 5

Tavan vantilatörlerinin montajını yapan bir fabrikaya vantilatör parçaları(bir vantilatöre ait montajı yapılacak tüm parçalar koliler halinde) TRIA(2,5,10) dağılımına uygun şekilde gelmektedir.(süreler dk cinsinden).Gelen montajı yapılacak parça kolileri,her birinde bir çalışan olan 4montaj alanından ilk müsait olana gitmektedir.Parça kolilerinin montaj süresi operatöre göre değişiklik göstermektedir.

1           TRIA(15,18,20)

2           16,19,22)

3           16,20,24)

4           17,20,23)

Montaj sürecinden sonra vantilatörler kontrol alanına gelmektedir.Kontrol alanına gelen vantilatörlerin %7 si hatalı çıkmaktadır.Hatalı vantilatör montajını yapan operatör tamir edilmek üzere geri gönderilmektedir.Hatalı olan vantilatörün diğer vantilatörlere göre montaja alınma önceliği vardir.Tamir süresi sökme ve yeniden montaj işlemlerini kapsadığından montaj süresinden %30 daha fazla olmaktadır. Modelinizi 20000 dk için çalıştırın.Operatör kullanım oranlarını ve sistemde geçen süreyi bulun.

Model yapım videosu yok model linki ;

model soru 5

Benzer Yazılar

Paylasmak istersen Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInShare on TumblrBuffer this pageShare on RedditEmail this to someone

3 yorum yapılmış

Evet, Konu hakkındaki düşüncelerini alalım ?

  • 20 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)