:::: MENU ::::

Her Parça için Plan – Plan for Every Part (PFEP)

Product by:
Ahmet AKSOY

Reviewed by:
Rating:
5
On Haz 3, 2016
Last modified:Haz 3, 2016

Summary:

olarak Türkçeleştirilen; orijinal adı ile Plan for Every Part (), değer Akışında düzgün bir malzeme Akışı oluşturulması için her bir parçaya özel, standart şekilde oluşturulmuş bir data setidir. , ilgili malzemenin kullanım bilgileri, depolama detayları, adres detayları şeklinde temel standart detayları içerir. formları, standart olmayan kasa kullanımı yüzünden oluşan kasa karışmalarını ve dolayısıyla yaşanan arama ve/ya ikmal kayıplarını önlemek için kritik örutubet taşır. Bunun yanında eldeki kasa envanterlerini saptamak, kasa-kutu gereksinimlarını belirlemek ve araç-gereç döngüsünü sağlıklı bir şekilde sürdürmek için ’lerin hazırlanması gereklidir.

PFEP_400Her Parça için Plan olarak Türkçe’ye çevrilmiş; orijinal adı ile Plan for Every Part (PFEP) olan, değer Akışında düzgün bir malzeme Akışı oluşturulması için her bir parçaya özel, standart şekilde oluşturulmuş bir data setidir. PFEP, ilgili malzemenin kullanım bilgileri, depolama detayları, adres detayları şeklinde temel standart detayları içerir. PFEP formları, standart olmayan kasa kullanımı yüzünden oluşan kasa karışmalarını ve dolayısıyla yaşanan arama ve/ya ikmal kayıplarını önlemek için kritik örutubet taşır. Bunun yanında eldeki kasa envanterlerini saptamak, kasa-kutu gereksinimlarını belirlemek ve araç-gereç döngüsünü sağlıklı bir şekilde sürdürmek için PFEP’lerin hazırlanması gereklidir.

pfep

sadece muntazam hazırlanmış PFEP’ler ondan sonra ölçüm edilmiş kasa-kutu boyutları ve çeşitleri ile araç-gereç akışını bir döngü halinde tasarlamak, (Seviyelendirme)’den bahsettmek, sağlıklı bir sistemi ile prensibine nazaran bir üretim kontrol sistemi oluşturmak mümkündür.

Kaynak: Yalın Danışman

Benzer Yazılar

Paylasmak istersen Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInShare on TumblrBuffer this pageShare on RedditEmail this to someone

Evet, Konu hakkındaki düşüncelerini alalım ?

  • 15 + 3 = ? (İşleminin Sonucu)