:::: MENU ::::

Legolar ve bardaklar ile kanban simülasyonu

Product by:
Ahmet AKSOY

Reviewed by:
Rating:
5
On May 11, 2016
Last modified:May 11, 2016

Summary:

Lego parçaları ve bardak ile küçük oyunu. Bu küçük simülasyonunu bir kaç kez izledikten sonra sizde basitçe uygulayabilirsiniz. Simülasyonda 4 adet istasyon ve 4 adet operatör vardır. Bu videoda kurallarını takip etmeyi ve önemini rahatça anlayabileceksiniz. Çekme kanbanı uygulanmıştır.

Read more: http://www.ahmetaksoy.com.tr/endustri-muhendisligi/yalin-imalat/legolar-ve-bardaklar-ile-kanban-simulasyonu.html#ixzz48KPwgknK

kanban_game2

Lego parçaları ve bardak ile küçük kanban oyunu. Bu küçük kanban simülasyonunu bir kaç kez izledikten sonra sizde basitçe uygulayabilirsiniz. Simülasyonda 4 adet istasyon ve 4 adet operatör vardır. Bu videoda kanban kurallarını takip etmeyi ve önemini rahatça anlayabileceksiniz. Çekme kanbanı uygulanmıştır.

  1. İlk istasyon – bardağa mavi lego koy ve bir sonraki istasyona geç.
  2. İkinci istasyon – bardağa yeşil lego parçasını koy ve kapağı kapat , ve bir sonraki istasyona geç.
  3. Üçüncü istasyon – Kalem ile işaretle ve etiketini bardağın dibine yapıştır,  sonraki istasyona geçer.
  4. Son istasyon – kontrol edin ve müşteriye geçer.

lego cup game (1)

4 İstasyon – Dengesiz Çalışma

Süreci incelediğimizde basit ve anlaşılabilir bir örnek olduğunu görebiliyoruz. Görülen dengesizlik küçük ve etkili kaizenler ile giderilebilir.

Benzer Yazılar

Paylasmak istersen Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInShare on TumblrBuffer this pageShare on RedditEmail this to someone

Evet, Konu hakkındaki düşüncelerini alalım ?

  • 15 + 8 = ? (İşleminin Sonucu)