:::: MENU ::::
Posts tagged with: endüstri

Endüstri Mühendisliği Bölümünde Okuyanların Dikkatine !!!

logo2[1]

Yeni kurduğumuz Endüstri Blog isimli sitemize, Endüstri mühendisliğinde okuyan/mezun gönüllü arkadaşlar aramaktayız.

Endüstri Mühendisliği ile alakalı geniş bir portal kurmayı hedeflediğimiz bu sitede, genel olarak endüstri mühendislerinin ne iş yaptığını, diğer mühendisliklere göre avantajlarını mezun olan kişilerin tecrübelerini ve daha fazlasını bulabileceksiniz.

Yapmanız gereken tek şey üye olmak ve ilgi alanınıza göre gönüllü olmak istediğiniz kategoriyi belirtmek.

Üye olmak ve gönüllü olmak için siteyi ziyaret edip ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Paylaşalım

11 Maddede Stajyer Endüstri Mühendisleri ile Mühendisler Arasındaki İlişki

penguins_and_self_sacrificeTecrübeli Mühendis!  Stajyer Mühendis’leri tir tir titreten ofis çalışanı! Sanki bir korku filmi kahramanı, ama bilgisine ve tecrübesine her zaman ihtiyaç duyulacak bir asker.

Mühendis’ler ikiye ayrılır;

1) Şanslı Stajyer Mühendis’ler: Bu Stajyer’ler Mühendis’leri bilgi konusunda emebilirler. Her türlü faydalanmaya çalışırlar. Sorun’ları çözerken, canlı ortama uygulama yaparken, staj defteri doldururken..

2) Şanssız Stajyer Mühendis’ler: Bu Stajyer’ler ise bahtsız olanlardır. Mühendis’leri ile sadece rapor maili atarken iletişim kurabilirler. Çünkü Mühendis’lerin %67’si kendini beğenmiş, sadece evet, hayır kelimelerini kullanarak karşısındakine cevap verirler. (Çok şükür ki ben Şanssız olanlardan olmadım 🙂 )

İşte size Stajyer Mühendis’leri araştırdım ve 11 Gif ile Stajyer Mühendis’ler kimlerdir? Hangi özelliklere sahiplerdir? onları bulduk. Continue Reading

Paylaşalım

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ NEDİR?

endüstri-mühendisliği

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ NEDİR?

Bu makalemde sizlerle Endüstri Mühendisliği’nin tanımını ve genel olarak konularını paylaşacağım.Öncelikle Endüstri Mühendisliği ne demektir sorusuyla başlayalım.EM(endüstri mühendisliği) hakkında bilgi sahibi olmayan kişilerin çok merak ettiği bir sorudur. Nedir bu EM?.Genel tanımına bakıldığı zaman endüstri mühendisi ne iş yapar sorusuna cevap vermek oldukça zordur.Mezun olan birçok EM öğrencisi de ne yaptığının farkında değildir.Okulda öğrendiklerim ne işime yarayacak şeklinde düşünceler öğrenciyi esir alır.Tanımı derinlemesine incelersek aslında endüstri mühendislerinin ne iş yaptığı sorusuna cevap vermek kolaylaşır.

Endüstri Mühendisliği ne demektir?.

Continue Reading

Paylaşalım