:::: MENU ::::
Posts tagged with: Erciyes üniversitesi

Markov Süreçlerinin Uygulama Alanları

makale_html_m3678c333

Yöneylem Araştırması tekniklerinden birisi olan Markov süreçlerinin, hemen hemen her alanda uygulamalarına rastlamak mümkündür. Markov süreçleri, biyoloji, fizik, astronomi, kimya ve benzeri bilimlerin yanında, ekonomi ve işletme gibi sosyal bilimlerin aşağıda sıralanan özel konularında da uygulama olanağı bulmuştur (Erçelebi, 1993).

Markov süreçleri, bir kurumda insangücü hareketliliğinin modellenmesi durumunda uygun bir yaklaşımdır. Kariyer planlaması açısından personeli işletme içi yükseltme ve kaydırma süreçlerine ilişkin problemler matematik teknikler ile çözülebilir. Bu amaçla uygulamada stokastik analiz yaklaşımlarına sıkça rastlanmaktadır (Kaynak, 1996) (Özkan, 1983). Continue Reading

Paylaşalım

Endüstri Mühendisliği Taban Puanları

Erciyes Endüstri Mühendisliği Taban Puan

2015 Yılında Üniversite tercihi yapacak olan ve Endüstri Mühendisliği bölümünü seçecek üniversite adayları için Endüstri Mühendisliği Taban ve Tavan puanları ile Endüstri Mühendisliği 2014 YGS LYS Yerleştirme Başarı sıralamasını sırasını aşağıdan öğrenebilirsiniz … Bu puanlar 2014 Üniversite yerleştirme puanlarına göre elde edilmiş olup 2015 YGS ve LYS’ye girip tercih yapacaklar bu puanları göz önünde bulundurmalılar .

2014 2015 Endüstri Mühendisliği Taban Puanları ve Başarı Sıralaması Şu Şekilde :

ENDÜSTRİ MÜHENDİSLİĞİ Taban Puanları ve Kontenjanları 2014 2015(MF–4) Continue Reading

Paylaşalım


Analist Öğrenci Programı – Erciyes Üniversitesi

seminer_duyuru

Analist Öğrenci Programı, ağırlıklı olarak Makine, Endüstri, Elektrik-Elektronik olan Mühendislik Fakültesi Öğrencileri, Endüstriyel Tasarım bölümü öğrencilerinin başvurabildiği program sayesinde öğrencileri okul döneminde ders yükünün hafiflemeye başladığı 3. ve 4. sınıfta hem çalışma hayatına alıştırıyor, hem başarılı öğrenciler ile proje gerçekleştirerek tanıma-tanışma fırsatı buluyor hem de öğrencileri bütçelerine katkıları sağlanıyor. Continue Reading

Paylaşalım


Yeni tarz blog ve paylaşımlarım

BlogMore2

Bugun üzerine düşerek sonunda yeniden oluşturduğum blog’umun alt yapısını ve temasını bitirdim.

Mutlu muyum ? bilmiyorum 🙂 2008 den beri dönem dönem kişisel sitemi ayağa kaldırmaya çalışıyorum fakat her ne hikmetse bi süre sonra yazılarım araştırmalarım arşivlerimi tamamen silme gereği duyuyorum.

Zaten çok yazmayı seven bir insan değilim.

Şimdi bu blog’da ne olucak girenler ne için girecek ?

Bu sorunun cevabını zaman gösterecek.

Benim gibi çeşitli paket scriptleri kullanarak iş yapanların karşılaştığı sorunların çözümlerini, eklentilerini optimizasyonlarını sağlamak için araştırmalar ve makaleler yazmayı planlıyorum.

Bir diğer planladığım konu ise Endüstri mühendisi öğrencisi olmamdan dolayı çeşitli projeler ve araştırmalarımın topluca arşivinin olmasını ve diğer öğrenci arkadaşlara yarar sağlamasını planlıyorum.

E birazda araya teknoloji ile ilgili paylaşımları da koydukmu tadından yenilmez sanırım 🙂

 

Sağlıcakla kalın…

Paylaşalım