:::: MENU ::::
Posts tagged with: Mühendis

Excel Kısa Yolları

Bildiğiniz üzere excel biz mühendislerin eli ayağı. Çoğu zaman zamanla yarıştığımız için kısa yolları bilmek bizlerin hayatını kurtarıyor.

Bu başlık altında kendi kullandığım bir kaç kısa yoldan bahsetmek istiyorum. Continue Reading

Paylaşalım

Yönetici ve Mühendis

MUHENDIS-CEO-YM

Büyük bir şirketin üst düzey yöneticilerinden
biri bir gün Newyork üzerinde balonla dolaşmaya çıkar. Aksilik bu ya, pusulasını aşağıya düşürür ve kaybolur.
İnmek için uygun bir yer ararken bir gökdelenin tepesinde sigara içen bir adam görür ve alçalır.
– Pardon. Ben neredeyim acaba? diye sorar. Continue Reading

Paylaşalım

11 Maddede Stajyer Endüstri Mühendisleri ile Mühendisler Arasındaki İlişki

penguins_and_self_sacrificeTecrübeli Mühendis!  Stajyer Mühendis’leri tir tir titreten ofis çalışanı! Sanki bir korku filmi kahramanı, ama bilgisine ve tecrübesine her zaman ihtiyaç duyulacak bir asker.

Mühendis’ler ikiye ayrılır;

1) Şanslı Stajyer Mühendis’ler: Bu Stajyer’ler Mühendis’leri bilgi konusunda emebilirler. Her türlü faydalanmaya çalışırlar. Sorun’ları çözerken, canlı ortama uygulama yaparken, staj defteri doldururken..

2) Şanssız Stajyer Mühendis’ler: Bu Stajyer’ler ise bahtsız olanlardır. Mühendis’leri ile sadece rapor maili atarken iletişim kurabilirler. Çünkü Mühendis’lerin %67’si kendini beğenmiş, sadece evet, hayır kelimelerini kullanarak karşısındakine cevap verirler. (Çok şükür ki ben Şanssız olanlardan olmadım 🙂 )

İşte size Stajyer Mühendis’leri araştırdım ve 11 Gif ile Stajyer Mühendis’ler kimlerdir? Hangi özelliklere sahiplerdir? onları bulduk. Continue Reading

Paylaşalım