:::: MENU ::::
Posts tagged with: wordpress yazı eklentisi

WordPress Sayfa ve Yazı Görüntülenme Sayısını Gösterme Eklentisi (Page View Count)

wordpressMerhaba arkadaşlar. Bir çok sitede görmüşsünüzdür. Yazıların okunma sayısı yazının üstünde veya altında istatistiki bilgi olarak ziyaretçilere sunulmaktadır. Bu aslında ziyaretçi açısından önemli bir unsundur. Kendimden örnek vermem gerekirse; ben bir yazıyı okuduğumda o yazının toplamda kaç defa okunduğunu mutlaka görmek isterim. Gözüm ister istemez mutlaka bu istetistiki bilgileri arar. Bir yazının toplamda kaç defa okunduğu o yazının popülerliği hakkında bizlere bilgi sunar.

Gelelim eklentimize. Eklentimizin ismi; ” Page View Count “dur. Eklentimiz İngilizcedir fakat sitenizde görünen bölümünü nasıl Türkçe yapacağınızı size aşağıda anlatıcaz.

Page View Count eklentisi özellikleri:

1- Bu eklenti ile wordpress sitenizin sayfaların veya yazıların altına küçük bir ikonla birlikte o sayfaya veya makaleye ait toplam ve ogünkü okunma sayılarını ziyaretçilerinize gösterebilirsiniz.

2- Eklenti basit bir admin panele sahip. Bu basitliği sayesinde dilediğiniz ayarlamaları kendinize göre yapabilirsiniz.

3- WordPress v3.8.0 versiyonu ile yüzdeyüz uyumluluk sağlamaktadır.

Continue Reading

Paylaşalım

WordPress ile Ziyaretçilerin yazı yazması

wordpressWordPress te ziyaretçilerin üye olmadan yazı yazabilmesi için yapılmış. gayet başarılı bir eklenti.

Özellikle wordpress altyapısını kullanarak itiraf dedikodu tarzı site kurmayı planlıyorsanız bu eklenti sizin için vazgeçilmez olacaktır.

İtiraf tarzı sitelerde kullanıcılar üye olmaktan kaçınarak anonim olarak yazmayı tercih ediyorlar. Yani en azından benim gözlemim bu şekilde. Continue Reading

Paylaşalım