:::: MENU ::::
bursa escort

Öğrencilerden Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

kredikarti-shady@dh-610x342Dünyanın birçok ülkesinde olduğu gibi ülkemizde de öğrencilere tarafından uygulanmakta olan kampanya ve avantajlar bulunmaktadır. Bankaların büyük bir kısmı çoğu müşterisinden vermekte olduğu hizmetlerin karşılığında , havale ücreti, EFT ücreti, kart aidatı vb. isimler altında harcama kalemleri oluşturmaktadır. Ancak bankaların büyük bir kısmı öğrencileri bu ücret kalemlerini ödeme zorunluluğu altında bırakmamakta ve öğrencilerden diğer müşterilerinden aldığı ücretleri almamaktadır.

Özellikle bankaların yılda iki kere Ocak ve Haziran aylarında müşterilerinden aldığı hesap işletim ücreti, öğrencilerin hali hazırda ufak olan aylık bütçelerini daha da kısıtlamaktadır. Özellikle şehir dışında ailelerinden uzakta yaşayan öğrencilerin aileleri, aylık masraflarını karşılamaları için gönderdikleri paraları banka havalesi ile göndermektedir. Bu nedenle öğrenciler öğrencilerden hesap işletim ücreti hesap açmalarını sağlamak için hesap işletim ücreti uygulamasını öğrenciler için kaldırmakta, böylece öğrencilerde ücret ödemek zorunda olmadıkları bankaların hesabını kullanmayı tercih etmektedirler. Hesap işletim ücreti zorunluluğu olmayan bankalar aynı zamanda havale ve EFT için de ücret talep etmemektedirler.

Öğrencilerden hesap işletim ücreti almayan bankalar aynı zamanda kredi kartları için de kart aidatı almamakta ve belirli bir miktara kadar olan nakit avans çekimlerinde herhangi bir işlem ücreti de almamaktadırlar. Siz henüz kendiniz için bir banka hesabı açtırmadıysanız, öğrencilerden hesap işletim ücreti almayan bankalar arasında bir araştırma yapabilir ve ilerleyen dönemlerde yılda iki kez ödemeniz gereken hesap işletim ücretinden kurtulabilirsiniz. Öğrenci belgenizle hesap açtırmak istediğiniz bankanın en yakın şubesine başvurabilir ve kısa süre içerisinde banka hesabınızın aktif hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Bu alana reklam vermek ister misiniz ?

Benzer Yazılar


Evet, Konu hakkındaki düşüncelerini alalım ?

  • 10 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)