Paypal Kart İncelemesi Kart hakkında herşey | Ahmet AKSOY | Endüstri Mühendisi
:::: MENU ::::
bursa escort

Paypal Kart İncelemesi Kart hakkında herşey

paypal-nakit-kartEvet arkadaşlar bugün ki yazım da hakkında bilinmesi gerekenler,

  • nasıl başvuru yapılır ? 
  • Paypal Kart nedir ? 
  • Paypal Kart avantajları nedir ?
  • Paypal kart işlem ücreti ve limitleri nedir ? 

Gibi soruların cevaplarını alabileceksiniz.

2 Gün önce akşam saatlerinde dedim şu paypal kartımı artık alayım. Paypal kart başvurusu adresinden başvurumu yaptım.

Benim beklentim kartın 1 hafta 10 gün içerisinde elimde olmasıydı, fakat bugun sabah erken saatlerde zil çaldı. Kapıda kuryeci Ahmet AKSOY kartınız var dedi. 🙂 Dedim acaba hangi kartım yenilendi falan diye düşünürken baktım paypal kart 🙂 Kuryeciye dedim daha 1 gün geçti başvuralı bu ne hız dedim 🙂 Adamda  şaşkına döndü 🙂  Herneyse kartın elinize ulaşma hızı mükemmel. Bu konuda içiniz rahat olsun.

ppGelelim paypal kartın ne işe yaradığına nerelerde kullanabileceğimize;

Karıtınız elinize geçitğinde kullanıma açmak için Paypal kartı Kullanma Aç bu adrese girip aşağı bölümde kartı kullanıma aç bölümüne gelip formu dolduruyorsunuz. Zarfın içinden çıkan kart numarasını ve paypal kullanıcı adı ,şifrenizi de girdikten sonra sadece sizin görebileceğiniz bir ekran açılıyor. Bu ekranda bakiyenizi de görebiliyorsunuz.Artık bu kart ile mağaza ve internetten alışveriş yapabilirsiniz.

Gelelim bilmeniz gerekenlere;

Kartınıza kendi paypal hesabınızdan para yükle butonuyla kartınızı para aktarabilirsiniz. Bu işlem için Paypal 1 TL işletim ücreti alıyor. Eğer paypal hesabınızda dolar varsa direk olarak kartınıza dolar yükleyemiyorsunuz. Öncelikle kendi paypal hesabınızda,paypal’a özel döviz kurlarıyla paranızı TL’ye çevirmeniz gerekiyor.Sonrasında kartınıza para aktarımı yapabilirsiniz.

Kartınızdan para çekebilirsiniz ancak komik limitler var. Günde Maksimum 300 TL Ayda 1000 TL ve Yılda en fazla 2000 TL çekebilirsiniz.Her ATM’den para çekme işlemi için TEB ATM’lerinde 1 TL, diğer ATM’lerden ise 5 TL işletim ücreti kesiyor. Bu demek oluyor ki kart sizi daha çok bu kartla alışveriş yapmaya itiyor. Eğer Paypal üzerinden ticaret yapıyorsanız orijinal Paypal hesabınızdaki parayı3-5 gün bekleyerek kendi banka hesabınıza aktarmanız en iyisi. kart ile yılda maksimum 5000 TL’lik alışveriş yapabiliyorsunuz.

fotoğraf 2Kartınıza başka yollardan para yüklemek isterseniz diğer alternatifiniz kredi kartınızdan para yüklemektir.Kredi kartınızdan para yüklemek için internetten işlem yaptığınızda yine 1 TL işlem ücreti + 24 saate ihtiyacınız var.

Genel olarak küçük meblağlarda işe yarar.Paypal kartla alışveriş yapmak karizma işareti ise evet işe yarar ancak büyük meblağlarda orijinal paypal hesabınızdaki parayı,gerçek banka hesabınıza aktarıp 3-5 gün bekleyip hesabınıza yatırmanız en doğrusu.

Bence Paypal’ın en büyük dezavantajı her küçücük işlemde bile küçük ücretler kesmesidir.Eğer sorularınız varsa blog yazısının altına belirtirseniz cevaplandırıldığında diğer okurlarımız da yararlanabilirler.

Benzer Yazılar


Evet, Konu hakkındaki düşüncelerini alalım ?

  • 11 + 1 = ? (İşleminin Sonucu)