:::: MENU ::::
bursa escort

Yöneticinize sormanız gereken 3 soru

Başarılı bir kariyerin ve devamlı gelişen bir çalışma performansı için yöneticinizle kurduğunuz bağ ve ondan aldığınız geri bildirimlerin büyük önemi bulunuyor. Bu yüzden süre vakit yöneticinize, çalışma performansınız ve hedeflerinizle ilgili sormanız gereken sorular bulunuyor.  Bu soruları sormak yöneticinin yönetim tarzına gore kimi zaman zor olsa da alınan cevapların işin daha iyi yapılmasına ve yöneticiyle olan diyaloğun gelişmesine olanak tanıyacağını da unutmamak gerekiyor.

soruel9292

Çalışanların hem kendi kariyerleri bununla birlikte kişisel gelişimleri için yöneticilerine sorması ihtiyaç duyulan bir takım sorular var sadece çoğu zaman bu geri bildirimi almaktan çekinilir. Oysa bu sorular aslında çalışanların yaptığı işin kalitesinin artmasına, iş yapış biçiminin ve yöneticisi ile olan diyalogunun gelişmesine olanak sağlar.

Yöneticinize belirli aralıklarla aşağıdaki soruları sorarak hem onun perspektifnı anlayabilir hem birlikte daha etkin bir şekilde çalışmaya zemin hazırlayabilirsiniz. Yöneticinizin yönetim seçiminın buna açık olmadığını düşünüyor olabilirsiniz ama yine de kariyer gelişiminiz için size katkıda bulunacak görüşlerini almaya çalışmalısınız.

İşte, iş hayatında yöneticinize sormanız gereken sorular:

  • Yaptığım işten memnun musunuz?

Derhal her çalışan yaptığı işte başarılı olmayı, kendini geliştirmeyi ve yöneticisinin de kendisinden memnun olmasını ister. Ancak çalışanlar çoğunlukla yöneticisine “meydana getirdiğim işten memnun musunuz?” sorusunu sormaktan çekinir. Yöneticinizin vereceği yanıt hem noksan yönlerinizi görmenizi hem de performansınızı arttırmanızı sağlar. Bu yüzden yöneticinize bu suali yöneltmenizin ve karşılıklı bu yönde bir diyalog geliştirmenizin, yöneticiniz tarafında pozitif karşılanacağını ihmal etmeyin.

Soru sor

  • Başarınızın artmasına nasıl katkıda bulunabilirim?

Bu soru çalışanlamış olurın yöneticisine belirli aralıklarda sorması ihtiyaç duyulan soruların önderlik yapar. Bu sorunun cevabını bilmeniz, hem büyük fotoğraf görmenize hem işinizdeki önceliklerin farkında olmanıza bununla birlikte enerjinizi doğru alana yönlendirmenize katkıda bulunur. Bu durum ayrıca belirlenen hedefler kapsamında çalışmayı ve her iki tarafın da başarılı olmasını beraberinde getirir.

  • Farklı yapmamı istediğiniz bir şey var mı?

İyi bir performansın anahtarı, beklentileri doğru anlamaktan geçer. Sizinle aynı yoldan geçmiş yöneticinizin fikirlerini öğrenmeniz ve vereceği ipuçlarını işinizde uygulamanız da performansınızın daha da artmasına yardımcı olacaktır. Örneğin uzun sürede tamamlayabileceğiniz bir işi, yöneticinizin tavsiye edeceği farklı bir yöntemle yapmanız, işinizi çok daha kısa sürede tamamlamanıza olanak sağlar. Bundan dolayı yeniliklere ve farklı metotlara açık olun ve yöneticinizin deneyimlerinden faydalanın.

Bu alana reklam vermek ister misiniz ?

Benzer Yazılar


Bir yorum yapılmış

  • Cevapla emre yildirimNo Gravatar |

    Ahmet abi Endüstri mühendisi adayı olarak sizi çok başarılı buluyorum 🙂 Yazılarınızı takip ediyorum.

Evet, Konu hakkındaki düşüncelerini alalım ?

  • 10 + 6 = ? (İşleminin Sonucu)