Erciyes Dağı yaz aylarında ayrı bir güzel | Ahmet AKSOY | Endüstri Mühendisi
:::: MENU ::::
bursa escort

Erciyes Dağı yaz aylarında ayrı bir güzel

250620140942052224262Erciyes dağına yaz aylarında genelde yayla amaçlı yada kurultay amaçlı çıkarlar. Ancak bizim gibiler genelde yaz aylarında krater gölü etrafında mangal yakar ve günü birlik eğlenirler. Ailemden yakın kişiler ile bugun Erciyes Dağın da mangal ve sac kavurma eşliğinde semaver üzerinde ki çay demlemesi ile iki lafın beli kırmak maksatlı bulunduk. Bayağı eğlenceli geçen ve Erciyes dağına tırmanırken yaşadığımız anılar unutulmaz ve kimsenin başına gelmez sanırım. 🙂 Defalarca arabanın su kaynatması ve çekme halatının defalarca kopması ve bunlar yetmezmiş gibi bir de arabanın çamura saplanması gibi üst üste gelen aksilikler Şöförün (kuzenimin) abdesti ile alakalı soruların akıllara gelmesine neden oldu 🙂 Nihayetinde oldukça eğlendik 🙂 10525941_656781534390913_3423737350656407047_nBol bol hatıra fotoğrafı ile bu eğlencemizi süsledik… Günün sonunu ise yiğenim TANEM’in (2 YAŞINDA) TÜRK bayrağını bir anda eline alıp bir kaç denemeden sonra sallayabilmesi ile daha da renklendi ve eğlenceli hale geldi. 🙂 Sizin de yolunuz düşerse illaki bir yapın derim. 🙂 Hoş Erciyese gelipte mangal da sucuk yemeyen yada kaynak suyundan içmeyen boşuna zamanını kaybetmek için gelmiştir derim. 🙂 Her neyse ilk gezelim görelim yazısı olarak biraz uzun tutmak istemedim açıkçası. Çok gezen birisi olduğumdan dolayı bu kategorinin boş kalacağını sanmıyorum :)…

Benzer Yazılar


3 yorum yapılmış

 • Cevapla ibrahim arslanNo Gravatar |

  Usta çok güzel özetlemişin Erciyes dağımızı, herkes genelde kışın kayak ve sucuk ekmek için gider ama biz Kayserililer için baharda ve hatta yazında çok güzel bir anlamı ve yordamı vardır Erciyes dağımızın.

  • Cevapla Ahmet AKSOYNo Gravatar |

   Seninde güzel yorumun için teşekkürler, diyeceğim ama keşke backlink alma çabasına girmeden yorum yazsaydın…

 • Cevapla Şamil gunaydinNo Gravatar |

  Kardeşim bizde yeni taşındık bu güzel şehire, inan Trabzonlular birisi olarak çok sevdim buraları ve tabii ki Erciyes i. Sırf su almak için bile çıkılır bu güzel yaylaya. Selamlar ve saygılar.

Evet, Konu hakkındaki düşüncelerini alalım ?

 • 10 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)