:::: MENU ::::
bursa escort

Bu Kariyer Hatalarına Düşmeyin!

1432247365_200

Kariyerinize sağlam adımlarla devam edebilmek için tavsiyelerimize kulak verin. Başarılı bir kariyere sahip olmak istiyorsanız sayacağımız hatalardan kaçınmanızı öneririz. İşte en sık yapılan hataları…

  • İş başvurusu için hazırladığınız özgeçmiş ve ön yazıda kesinlikle yazım hatası olmamasına dikkat edin.
  • İş görüşmesine gideceğiniz şirketle ilgili adından başka bir şey bilmiyorsanız olmaz. Mutlaka ufak çaplı bir araştırma yapın.
  • Özgeçmişinizde paylaştığınız hesaplarında ölçülü davranmaya özen gösterin. Özgür olmak istiyorsanız bu hesapların adreslerini `nize yazmayın.
  • İş görüşmesinde kaderinizi karşınızdakinin ellerine bırakmak yapılan hatalardan biridir. Bu işten ne beklediğinizi ve kendinizi hangi pozisyonda gördüğünüzü açıkça belirtin.İşin gerektirdiklerini iyice okuyup size uygun olduğundan emin olmadan her önünüze gelen işe başvurmayın.
  • Hafta sonu çalışma, mesai gibi konular ortaya çıktığında kesin bir şekilde reddetmeyin ancak ofiste geçireceğiniz verimli saatlerin işlerinizi halletmede yeterli olacağını ancak çok önemli durumlarda fazla çalışmaktan da çekinmeyeceğinizi belirtin.Kariyer hedefinde en sık yapılan hatalardan biri de iş görüşmesi etiğine uymamaktır. Uygun ve sade kıyafetler seçip, zamanında ofiste olmaya ve nazik konuşmaya özen gösterin.
  • İş görüşmesine maaşınızı sormakla başladıysanız yavaşça çantanızı alıp koşarak uzaklaşabilirsiniz. Zira en kusurlu hareketlerden birini yaptınız demektir.Linkedin, iş dünyasındaki başarılarınızı ve düşüncelerinizi paylaştığınız bir sosyal ağdır. İş görüşmesinin hemen öncesindeki gün bir bildirim paylaşmak ise oldukça yanlıştır. Linkedin hesabını düzenli güncelleyin.Pazarlık yapmak iş yaşamının bir gereksinimidir. Pazarlık yapmadan iş görüşmesini sonlandırmayın.
Bu alana reklam vermek ister misiniz ?

Benzer Yazılar


Evet, Konu hakkındaki düşüncelerini alalım ?

  • 13 + 7 = ? (İşleminin Sonucu)