:::: MENU ::::
bursa escort

El ve Ayakları Isıtmak İçin Tavsiyeler – Evlenen.kim

evlenen_kim_logo-250x250El ve Ayakları Isıtmak İçin Tavsiyeler –

Bazı bireylerde kansızlık nedeni ile vücut ısısı yüksek olsa da el ve ayakların soğukluğu geçmez. Dolaşım sistemi bozukluğundan da kaynaklanabilen bu durumun çözümü için dolaşım sistemini güçlendirmek gerekmektedir.

Demir Yönünden Zengin Besinler Tüketilmelidir

Demir eksikliği kadınlarda sıkça rastlanan bir durumdur. Bu durumu düzeltmek için koyu yeşil yapraklı sebzeler ve kırmızı et tüketilmelidir. Aynı zamanda yumurta da zengin bir demir kaynağıdır.

Parmaklarınıza Masaj Yapın

Parmak aralarınıza hafif baskı ile yapacağınız masaj kan dolaşımını arttıracaktır. Bu da el ve ayaklarınızın ısınmasını sağlar.

Bol Bol Su İçin

Kışın soğuk havalarda su içme alışkanlığı unutulur. Suyun yeterli miktarda tüketilmemesi de kan akışını yavaşlatır. Çünkü yeterli miktarda suyun vücuda girmemesi kanın koyu bir kıvama geçmesini sağlar. Bu durumda üşümeye sebep olur. Önlemek için günde en az 8 bardak su içilmelidir.

Şoklama Yapın

5 dakika kadar sıcak su içinde tuttuğunuz ellerinizi 10 saniye soğuk suya sokun bunu 4 kez tekrarlayın. Vücudunuzda şoklama etkisi yaratacak bu teknik ile kan dolaşımınız hızlanacaktır. Kan akışınız hızlanacağı için de hemen ısınmaya başlayacaksınız.

Fırça İle Masaj Yapın

Sert kılları olan bir fırça ile yapacağınız masaj sayesinde kan dolaşımınız hızlanacaktır. Bu sayede de kısa bir süre içerisinde ısınabilirsiniz. Bu uygulamayı ayaklarınızda yapmanız çok daha rahat olacaktır. Fakat üşüyen her bölgenizde bu işlemi yapabilirsiniz.

Evlenen.kim sitesinden alınan bu makale için site ekibine teşekkürü bir borç biliyoruz.

Bu alana reklam vermek ister misiniz ?

Benzer Yazılar


Evet, Konu hakkındaki düşüncelerini alalım ?

  • 11 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)