:::: MENU ::::

Video Düzenleme Programı Arayanlara 5 Öneri

haberici1334558374Video düzenlemek zor fakat işi öğrendikten sonra insana oldukça keyifli gelen bir iştir.

Piyasada çok farklı işlevleri olan birçok mevcut olduğundan, kendinize uygun olan video düzenleme programını seçmek daha da zorlaşıyor.

Bu yazımızda en çok tercih edilen ve en kaliteli video düzenleme programları listesine yer vereceğiz.

1. Adobe After Effects

Daha çok hareketli grafik oluşturma ve özel efekt ekleme amaçlı kullanılan bu program video düzenlemek için de kullanılabilmektedir. filmlerindeki birçok effekt bu program ile yapılmaktadır.

2. Adobe Premiere Pro
After Effects gibi Adobe Creative Suite programlarıyla uyumlu çalışmasının yanısıra HD video aktarımlarını da oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebilen bu program, videonun içinde yer alan konuşmalarda arama yapmak gibi muazzam özelliklere de sahiptir.

3. Edius Pro
Televizyon sektöründe yaygın olarak kullanılan bu programı diğerlerinden ayıran en önemli özelliğinin sisteminizi fazla zorlamadan rahatlıkla video düzenleyebilmenizi sağlaması diyebiliriz. Bunun yanısıra sade arayüzü ve hızlı render süresi ile tercih sebebi olabilecek bir video düzenleme programıdır.

4. VideoStudio Pro
Öğrenilmesi oldukça kolay olan, içinde işinize yarayacak birçok özelliği barındıran oldukça kullanışlı bir video düzenleme programıdır.

5.Sony Vegas Pro
Visual Basic ve Javascript ile yazılmış eklentileri destekleyen bu program videonun yanısıra muazzam ses düzenleme özellikleriyle de dikkat çekiyor. Kullanım kolaylığıyla sistem dostu olan bu program Windows işletim sisteminde kullanılabiliyor.

Benzer Yazılar

Paylaşalım

So, what do you think ?