:::: MENU ::::

WordPress Contact Form 7 Hatası ve Çözümü

wordpress-en-iyi-eklentilerWordPress kullanıcılarının en çok tercih ettiği eklentilerden biri olan “Contact Form 7“, zaman zaman bazı problemler ile baş ağrıtabiliyor. Özellikle hosting’den hosting’e değişiklik gösterebilen problemler, kullanıcıları çoğu zaman yoğun bir araştırma temposuna sokuyor. Son zamanlarda da en çok karşılaşılan problem, hiç şüphesiz ki; “İletinizi gönderme başarısız oldu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin ya da yönetici ile başka bir yöntemle iletişime geçin.” hatasıdır.

Şayet bu hatayı alıyorsanız, hiç endişelenmenize gerek yok. Ufak bir değişiklik ile hatadan komple kurtulacak, sorunsuz çalışan bir iletişim sayfasına kavuşacağız.

Öncelikle eklentinin içerisindeki “includes” klasöründe bulunan “mail.php” dosyasını Notepad++ veya benzeri bir program yardımıyla açalım. Hemen ardından aşağıdaki kodu, içerisinde bulduralım.

$headers = "From: $sender\n";

Bulduğumuz kodu, aşağıdaki ile değiştirelim.

$headers = "From $sender\n";

Dosyayı kaydettikten sonra hosting’imize gönderelim. Böylelikle hatayı ortadan kaldırmış oluyoruz. 🙂

WordPress’le kalın! ♥

Benzer Yazılar

Paylaşalım

5 yorum yapılmış

  • Cevapla Bilal ERDEMNo Gravatar |

    konu için çok teşekkürler ..
    http:// deki web sitemizi https:// taşıma yaptık. Taşımada herhangi bir sorun oluşmada yalnız contact form7 eklentisi mesaj gönderme işlemi yapmıyor öneriniz nedir acaba?

  • Cevapla Toplu SmsNo Gravatar |

    Her sitede farklı farklı çözümleri var . hepsini denedim. sitenizdeki makaleyi uygulayınca çözüldü. teşekkürler.

Evet, Konu hakkındaki düşüncelerini alalım ?

  • 12 + 2 = ? (İşleminin Sonucu)