:::: MENU ::::

WordPress Sayfa ve Yazı Görüntülenme Sayısını Gösterme Eklentisi (Page View Count)

Product by:
Ahmet AKSOY

Reviewed by:
Rating:
5
On Tem 31, 2014
Last modified:Şub 19, 2016

Summary:

Merhaba arkadaşlar. Bir çok sitede görmüşsünüzdür. Yazıların okunma sayısı yazının üstünde veya altında istatistiki bilgi olarak ziyaretçilere sunulmaktadır. Bu aslında ziyaretçi açısından önemli bir unsundur. Kendimden örnek vermem gerekirse; ben bir yazıyı okuduğumda o yazının toplamda kaç defa okunduğunu mutlaka görmek isterim. Gözüm ister istemez mutlaka bu istetistiki bilgileri arar. Bir yazının toplamda kaç defa okunduğu o yazının popülerliği hakkında bizlere bilgi sunar.

wordpressMerhaba arkadaşlar. Bir çok sitede görmüşsünüzdür. Yazıların okunma sayısı yazının üstünde veya altında istatistiki bilgi olarak ziyaretçilere sunulmaktadır. Bu aslında ziyaretçi açısından önemli bir unsundur. Kendimden örnek vermem gerekirse; ben bir yazıyı okuduğumda o yazının toplamda kaç defa okunduğunu mutlaka görmek isterim. Gözüm ister istemez mutlaka bu istetistiki bilgileri arar. Bir yazının toplamda kaç defa okunduğu o yazının popülerliği hakkında bizlere bilgi sunar.

Gelelim eklentimize. Eklentimizin ismi; ”  “dur. Eklentimiz İngilizcedir fakat sitenizde görünen bölümünü nasıl Türkçe yapacağınızı size aşağıda anlatıcaz.

Page View Count eklentisi özellikleri:

1- Bu eklenti ile wordpress sitenizin sayfaların veya yazıların altına küçük bir ikonla birlikte o sayfaya veya makaleye ait toplam ve ogünkü okunma sayılarını ziyaretçilerinize gösterebilirsiniz.

2- Eklenti basit bir admin panele sahip. Bu basitliği sayesinde dilediğiniz ayarlamaları kendinize göre yapabilirsiniz.

3- WordPress v3.8.0 versiyonu ile yüzdeyüz uyumluluk sağlamaktadır.

Page View Count eklenti görünümü

1

Page View Count eklentisi admin görüntüsü

wordpress-sayfa-ve-yazı-görüntülenme-sayısını-gösterme-eklentisi-Page-View-Count-admin-görüntüsü

 Page View Count eklentisi Sitede Görünen kısmını Türkçe Yapma

Eklentinin admin bölümünü değil de sadece sitede görünen bölümünü Türkçe olarak uyarladık. Bunun için biz sadece eklentimizin “pvc_class” dosyası içinde ufak bir değişiklik yaptık. Bu nedenle aşağıda indirme linki verdiğimiz “pvc_class” dosyasını eklentinizin içindeki “pvc_class” dosyası ile değiştirmeniz yaterli olacaktir.

  Türkçe “pvc_class ” dosyasını indir

Eklentinin “pvc_class” dosyası içinde yaptığımız değişiklik aşağıdaki gibidir. Siz de aşağıdaki resimde kırmızı kutu içinde gösterdiğmiz yerleri eklentilere gelip “düzenle” derseniz burada “page-views-count/pvc_class.php” klasöründe ilgili yerleri kendinize göre düzenleyebilirisiniz.

Türkçe Yapılan yerler(page-views-count/pvc_class.php dosyası)

wordpress-sayfa-ve-yazı-görüntülenme-sayısını-gösterme-eklentisi-Page-View-Count-türkçe-yapma

Umarım yazımız işinize yarar.

Benzer Yazılar

Paylasmak istersen Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Share on LinkedInShare on TumblrBuffer this pageShare on RedditEmail this to someone

12 yorum yapılmış

Evet, Konu hakkındaki düşüncelerini alalım ?

  • 20 + 9 = ? (İşleminin Sonucu)